Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/gebco.pl/public_html/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 59
Gebco - Wykonawca nowoczesnych i pasywnych domów energooszczędnych - CLT - System Litego Drewna

ZAPRASZAMY

DO NASZEGO NEWSLETTERA

informacje o nowościach trafiają bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową

TYLKO DLA ZAPISANYCH

  • specjalne rabaty i promocje
  • ekologiczne budownictwo
  • nowości z rynku budownictwa
  • porady specjalistów
  • informacje przydatne przy realizacji budowy

CLT - System Litego Drewna

Firma GEBCO – jako jedna z pierwszych firm w Polsce, wprowadza system budownictwa drewnianego opartego na systemie CLT (cross laminated timber). Nowoczesne materiały i konstrukcje budowlane muszą spełniać wymogi postawione przez system budownictwa – między innymi trwałość i wysoką jakość wykonania. Architekci, inwestorzy i klienci dostrzegają ogromną wartość jaką przynosi wykorzystywanie konstrukcji drewnianych w budownictwie – mając na myśli zastosowanie produktu które spełnia najwyższe wymagania dotyczące parametrów technicznych, efektywności energetycznej estetyki i trwałości.    


CLT (Cross Laminated Timber) – czyli w wolnym tłumaczeniu to drewno laminowane krzyżowo to stosunkowo nowy materiał konstrukcyjny, który zmienia wizerunek budownictwa drewnianego.

Głównym atutem technologii CLT jest możliwość wykonania konstrukcji sięgających 12 pięter – wykonanych kompletnie w technologii drewnianej, jest to oferta specjalnie skierowana do deweloperów !

Deski w poszczególny warstwach, nazywane lamelami wykonane są z drewna iglastego najczęściej o przekroju od 80 do 240mm szerokości i od 10 do 45mm grubości struganego 4-ro stronnie. Elementy te łączy się na długość złączem klinowym dzięki czemu gotowy panel może bez problemu osiągać długość 16,5m i szerokość 3m. Poszczególne lamele w warstwie połączone są ze sobą węższą krawędzią na styk lub na pióro-wpust, natomiast warstw spaja się za pomocą łączników mechanicznych (zszywki, gwoździe, kołki) lub kleju lub kombinacją tych metod. Tak przygotowane elementy świetnie nadają się jako konstrukcja ścian, stropów i dachu posiadając przy tym dobre właściwości cieplne i akustyczne. Tworząc sztywną tarczę nadają budynkom dużą wytrzymałość zwłaszcza w rejonach zagrożonych sejsmicznie.