Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/gebco.pl/public_html/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 59
Gebco - Wykonawca nowoczesnych i pasywnych domów energooszczędnych - Domy prefabrykowane

ZAPRASZAMY

DO NASZEGO NEWSLETTERA

informacje o nowościach trafiają bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową

TYLKO DLA ZAPISANYCH

  • specjalne rabaty i promocje
  • ekologiczne budownictwo
  • nowości z rynku budownictwa
  • porady specjalistów
  • informacje przydatne przy realizacji budowy

Domy prefabrykowane

Domy prefabrykowane, określane również jako domy gotowe - to domy na miarę współczesnych czasów. To innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku budownictwa drewnianego, import z krajów skandynawskich i Zachodu, gdzie cieszy się coraz większym uznaniem.
 
       

Drewniany szkielet prefabrykowany, to obecnie jedna z najnowocześniejszych i zarazem najbardziej popularnych technologii wznoszenia domów. Poszczególne elementy budynku realizowane są na podstawie projektu w suchych warunkach odpowiednio wyposażonej hali produkcyjnej z materiałów doskonałej jakości. Przetransportowane na miejsce przeznaczenia, zmontowane są w bardzo krótkim czasie.
 
      
 
 
Podstawową zasadą tej technologii w przeciwieństwie do tradycyjnych domów murowanych, jest niezrównanie wysoka jakość wykonania elementów oraz szczelności połączeń poszczególnych warstw. Dzięki niezwykłej precyzji, technologia domów prefabrykowanych pozwala na budowanie doskonałej jakości domów energooszczędnych, a także pasywnych, przy mniejszym (niż w przypadku tradycyjnych technologii) nakładzie finansowym i czasowym. Ściany domu prefabrykowanego mają budowę szkieletową ciężką, należy jednak pamiętać iż charakteryzują się masywniejszą bryłą od lekkich domów kanadyjskich ze względu na większe przekroje, oraz obustronne poszycie wszystkich ścian zewnętrznych i wewnętrznych odpowiednią płytą drewnopochodną - nadającą stabilność i wytrzymałość konstrukcji.

        


Zalety domów prefabrykowanych

Do podstawowych zalet gotowych domów z prefabrykatów należą:

  • Najwyższa jakość każdego elementu – wykonywanie części składowych w specjalnie dostosowanej fabryce, zamiast na placu budowy, pozwala na dokonanie bardzo precyzyjnej obróbki każdej części. Dzięki temu gotowe domy prefabrykowane są doskonałe już na poziomie detali.
  • Niezwykle krótki czas realizacji – technologia domów prefabrykowanych jest w tej dziedzinie absolutnie bezkonkurencyjna. Już po kilku tygodniach od rozpoczęcia prac, można wprowadzić się do gotowego domu.
  • Termoizolacja zapewniająca oszczędność energii – przegrody zewnętrzne wykonywane są prawie wyłącznie z materiałów termoizolacyjnych. Dzięki temu, a także niezwykłej szczelności łączeń poszczególnych przegród i dodatkowych elementów, są to doskonałe domy energooszczędne, jak i pasywne.
  • Wieloletnia trwałość – dzięki precyzyjnie dobranym materiałom, a także bardzo dużej precyzji wykonania, gotowe domy prefabrykowane są bardzo odporne na działanie czasu oraz czynników zewnętrznych.
  • Technologia ta pozwala na realizację dowolnego projektu, zarówno utrzymanego w klasycznej stylistyce, jak i opartego o odważne i nowoczesne wizje architektoniczne.

Gotowe domy prefabrykowane to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie całkowitą swobodę w projektowaniu, najwyższą jakość, a także bardzo krótki czas realizacji. Technologia drewnianego budownictwa szkieletowego jest wbrew pozorom bardzo wymagająca a jedyną wadą są niekompetentni wykonawcy. Wybierając naszą firmę decydujecie się Państwo na profesjonalizm i najwyższe kwalifikacje zdobyte w toku wieloletniego doświadczenia (od 25 lat na rynku EU). Nasze prace wykonujemy z największą starannością, dlatego realizacje GEBCO spełniają najwyższe europejskie i światowe standardy.


Systemy prefabrykacji:


Prefabrykacja otwarta – to system budowy domów szkieletowych z elementów prefabrykowanych. W prefabrykacji otwartej prefabrykowaniu podlegają elementy ścian zewnętrznych, na które składa się drewniana konstrukcja ściany, pokryta płytą drewnopochodną. Prefabrykacji podlegać również może konstrukcja dachowa. W systemie prefabrykacji otwartej, po zmontowaniu konstrukcji ścian i dachu wraz z poszyciem, już na placu budowy wykonuje się pozostałe prace budowlane – montaż izolacji cieplnej, montaż folii paroizolacyjnej i płyt-okładzin wewnętrznych oraz kolejnych prac.

 

Prefabrykacja zamknięta – to bardziej zaawansowany system budowy domów szkieletowych. W tym systemie już w fabryce powstają kompletnie wykonane wszystkie elementy budynku oraz wykonane są wstępne prace elewacyjne. Domy wznoszone systemem prefabrykacji zamkniętej nazywa się domami gotowymi. Montaż domu trwa kilka dni.

Jak dbamy o jakość naszego drewna ?

Nasze drewno konstrukcyjne zakupujemy od naszych niemieckich, austriackich lub skandynawski dostawców – z którymi współpracujemy od lat. Jest to drewno konstrukcyjne bez kory i o określonych wymaganiach określonych w normie budownictwie drewnianym PN-D-94021. Nasze drewno konstrukcyjne KVH (Konstruktionsvollholz)  lub BSH (Brettschichtholz) suszone do wilgotności 15% +/- 3%, czterostronnie gładko strugane i czterostronnie fazowane, nie posiada żadnych uszkodzeń przez grzyby lub insekty (jest tym samym na nie uodpornione). Proce przygotowania drewna również eliminuje kurczenie co odzwierciedla się na lepszej izolacyjności przed ogniem. Drewno KVH i BSH to produkt dokładnie zdefiniowany poprzez normy. Produkcja drewna KVH i BSH podlega stałej kontroli certyfikujących instytucji zewnętrznych – ale w GEBCO dokładamy wszelkich starań i selektywnie kontrolujemy drewno użyte przy produkcji naszych domów (badania wykonujemy wysokiej klasy wilgotnościomierzem – proces wykonujemy dla każdej partii drewna konstrukcyjnego, które otrzymamy).

Jak dbamy czy wybudowany dom pasywny jest poprawnie wykonany ?

Przy zastosowaniu próby cisnieniowej BLOWERDOOR TEST. W trakcie próby ciśnieniowej mierzony jest parametr n50, określający ilość wymian powietrza w kubaturze budynku w ciągu godziny przy różnicy ciśnień na zewnątrz i wewnątrz budynku wynoszącej 50 Pa.

Test ma na celu wykazanie miejsc nieszczelność powietrznej przegród zewnętrznych budynku. Przy poprawnej weryfiakcji jesteśmy w stanie uzyskać:

- gwarancja komfortu cieplnego,

- brak przeciągów w mieszkaniu,
- brak zimnego powietrza przy podłodze,
- brak zanieczyszczeń w powietrzu (kurzu, mikrowłókien…)

- prawidłowo działająca wentylacja i ogrzewanie,
- brak wnikania wilgoci do przegród budowlanych (brak szkód budowlanych),
- powietrze w izolacji przegrody budowlanej „stoi”, i tym samym jest izolatorem,
- zminimalizowanie strat ciepła (niższe koszty ogrzewania).