Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/gebco.pl/public_html/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 59
Gebco - Wykonawca nowoczesnych i pasywnych domów energooszczędnych - Etapy budowy

ZAPRASZAMY

DO NASZEGO NEWSLETTERA

informacje o nowościach trafiają bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową

TYLKO DLA ZAPISANYCH

  • specjalne rabaty i promocje
  • ekologiczne budownictwo
  • nowości z rynku budownictwa
  • porady specjalistów
  • informacje przydatne przy realizacji budowy

Etapy budowy

Teoretycznie, budowa domu nie powinna zajmować inwestorowi dużo czasu. Decydując się na budowę w technologii prefabrykowanej drewnianej, inwestor nie musi biegać za ekipą budowalną po placu budowy, aby móc wszystko nadzorować. Budując tradycyjną metodą musimy mieć stalowe nerwy oraz sporo czasu, przy czym i tak nie jesteśmy świadomi kosztów jakie ostatecznie poniesiemy. Stawiając natomiast swój wymarzony budynek w technologii prefabrykowanej drewnianej z firmą GEBCO, unikamy tej niepewności – oferowane przez nas prace są kompleksowe a z góry ustalona cena nie ulega zmianie i pozwala na precyzyjne przygotowanie swojego budżetu, bez niepewności I zaskoczenia.

 

ETAP I
 
1) Od początkowych etapów inwestor nie jest pozostawiony sam sobie, oferujemy fachową poradę przy wyborze wariantów budowy, planowaniu i podczas samej budowy.  Po wyborze i zakupie działki na Państwa wymarzony dom, przechodzimy do konieczności uzyskania pozwoleń i innych potrzebnych dokumentów. Po zatwierdzeniu naszej oferty z dokładnie wyszczególnionymi pracami z zakresu realizacji wybranego projektu i podpisaniu umowy ,przechodzimy do prac związanych z fundamentami.

 
 
 
2) Przygotowanie materiałów na naszej hali produkcyjnej. Używamy wyłącznie drewna od certyfikowanych Niemieckich producentów, dzięki temu, jako producent jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość i długoterminową gwarancje naszym klientom.

 
 
3) Planowanie i rozpoczęcie produkcji prefabrykatów na naszej hali produkcyjnej. Na tym etapie nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie – demonstruje popis naszych możliwości. Każdy prefabrykat jest odpowiednio mierzony i docinany. Na tym etapie wymagana jest ogromna precyzja i praktyka.  

 
  
 
4) Wypełnianie izolacją i paraizolacją naszych prefabrykatów. Zapraszamy do obejrzenia przekroju ścian naszych prefabrykatów. Całość izolacji jest pokryta płytą konstrukcyjną, ten etap zapewnia przygotowanie ścian suchych i zapewnia utrzymanie stałej temperatury w przegrodach ścian. Następnie, nakładany jest styropian z domieszką grafitu – który zapewnia zabezpieczenie od zewnątrz i dodatkową szczelność ścian . Istnieje możliwość zastosowania wiatroizolacji w zależności od wybranego wariantu wykończeniowego.      
  
  
 

5) Gotowe prefabrykaty są przechowywane w naszej hali produkcyjnej, w pomieszczeniach o stałej temperaturze. I stanowią elementy domu, które później zostaną zamontowane na płycie fundamentowej.  
 
 
 
6) Przygotowanie elementów dachu i więźby dachowej. Dodatkowe elementy architektoniczne dachu powstają na zakładzie w formie prefabrykatu.
 
 

7) Przygotowanie i zabezpieczenie elementów do transportu.
 
8) Gotowe ściany i materiały zostają załadowane przez dźwig na samochody transportowe i zabezpieczone pasami przewozowymi. Następuje transport elementów na teren budowy.

 
 
 
ETAP II
 
9) Ostateczne pomiary terenu i płyty fundamentowej za pomocą specjalistycznych urządzeń pomiarowych. Po zatwierdzeniu pomiarów i przygotowaniu płyty fundamentowej dla ułożenia prefabrykatów, montujemy ściany. Za pomocą dźwigu stawiane są ściany zewnętrze i wewnętrzne pierwszego poziomu budynku. Zakotwiczone ściany stanowią podstawę stropu.

 
 
 
10) Następuje montaż stropu, dźwig przenosi kolejne elementy ścian zewnętrznych i wewnętrznych. I tak oto powstaje drugi poziom budynku. Jako ostatnia zostaje zamontowana konstrukcja dachu.
 
 

11) Konstrukcja dachowa zostaje uszczelniona i pokryta warstwą paro-przepuszczalną. Następnie układane są łaty i kontr-łaty. Taki zestaw zapewnia doskonałe właściwości energooszczędne i zapewnia znakomitą izolację. W przypadku płaskich dachów uszczelnienie oraz odpowiedni system odprowadzania wody są elementami na które, kładziemy szczególny nacisk.
 
 
 
12) Montowane są drzwi i parapety w zależności od projektu. Na hali produkcyjnej w przygotowanych elementach montujemy stolarkę okienną, dlatego montaż przebiega bez konieczności ingerencji w konstrukcję ścian.  

 
 
 
13) Kończące prace zewnętrzne – wykonywane są prace elewacyjne, wedle ustalonych wytycznych. Wszystkie detale wykonywane są najwyższą starannością. GEBCO zwraca uwagę na elementy konstrukcji i starannie przykłada się do estetycznego wykonania.

 
 
 
ETAP III
 
14) Po zamknięciu bryły domu i zakończeniu prac zewnętrznych, następują prace wykończeniowe wewnątrz budynku.. Instalacja elektryczna rozmieszczona jest wedle uzgodnienia z inwestorem. Jednocześnie prowadzone są prace wodno-kanalizacyjne - na życzenie istnieje możliwość zamontowania centralnego odkurzacza i systemu rekuperacji (wymiennik ciepła).  Po wykonaniu instalacji następuje zabudowa połaci dachowych, ścian oraz sufitów płytami karton-gips. Wszystkie ściany dolnego i górnego poziomu zostają obłożone płytami gipsowo-kartonowymi oraz zaszpachlowane masą gipsowo-szpachlową.

 
   
 
15) Domy prefabrykowane demonstrują kompletną dowolność wyboru systemu grzewczego np.: podłogowe lub tradycyjne (grzejniki). Oferujemy fachową pomoc w wyborze systemu grzewczego, odpowiadającego wymaganiom projektu i oczekiwaniom ze strony inwestora. Stosujemy najnowocześniejsze technologie odnawialnych źródeł ciepła.

 
 

16) Po wykonaniu instalacji wewnętrznych, następuje wykonanie warstwy podłogowej, która finalizuje prace montażowe. Zakończona na tym etapie realizacja budynku, pozwala inwestorom na ostateczne wykończenie wnętrza zgodnie z własnymi upodobaniami.