Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/gebco.pl/public_html/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 59
Gebco - Wykonawca nowoczesnych i pasywnych domów energooszczędnych - Konstrukcje drewniane

ZAPRASZAMY

DO NASZEGO NEWSLETTERA

informacje o nowościach trafiają bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową

TYLKO DLA ZAPISANYCH

 • specjalne rabaty i promocje
 • ekologiczne budownictwo
 • nowości z rynku budownictwa
 • porady specjalistów
 • informacje przydatne przy realizacji budowy

Konstrukcje drewniane

Drewno jako surowiec naturalny, posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, wywołuje niepowtarzalny, trudny do uzyskania w innych technologiach, mikroklimat wnętrza budynku. W krajach gdzie budownictwo z drewna jest szeroko rozpowszechnione np.: skandynawskich, statystyczny mieszkaniec niniejszych domów żyje dłużej.

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu o istnieniu bezpośredniego zawiązku przyczynowo-skutowego między stosowaniem drewna a wyniszczaniem lasów, wykorzystanie drewna w budownictwie (oczywiście poparte współpracą z odpowiednimi certyfikowanymi tartakami) przyczynia się w pozytywny sposób do utrzymania zdrowia całego ekosystemu i zwiększania ich powierzchni. Należy w tym miejscu dokonać rozróżnienia między kurczeniem się lasów strefy tropikalnej a lasami strefy umiarkowanej. W pierwszej strefie powierzchnia lasów faktycznie się zmniejsza z wielu powodów związanym min. z wzrostem populacji, ubóstwem oraz brakami instytucjonalnymi. Natomiast w lasach strefy umiarkowanej, zwłaszcza europejskich sytuacja jest całkiem inna. Powierzchnia lasów Europy zwiększa się o 510 000 ha rocznie a przy ich relatywnie niewielkim wykorzystaniu, na sekundę uzyskujemy przyrost drewna równy ekwiwalentowi jednego domu, zauważyć bowiem można,  iż oceniając względny wpływ na produkty leśne i drewnopochodne w budownictwie – wpływają one pozytywnie na utrzymanie świeżego środowiska naturalnego na świecie.

Wyszczególnianie drewna w publicznym zaopatrzeniu może pomóc zrealizować narodowe i krajowe programy dotyczące zmian klimatycznych. Watro w tym miejscu zauważyć, że również Polski sektor budowlany czekają poważne zmiany związane z wdrażaniem min. europejskiej Dyrektywy 2010/31/EU w sprawie charakterystyki energetycznej a nowe regulacje wymuszą na producentach stosowanie najnowszych ekologicznych oraz energooszczędnych rozwiązań konstrukcyjnych. Zachęcanie w tym wypadku do stosowania budownictwa szkieletowego i energooszczędnego, które stanowi bez porównania najbardziej konkurencyjne i właściwe rozwiązanie dla stale rosnących wymagań termicznych europejskich przepisów budowlanych nie jest tu bezpodstawne. Zastąpienie przez 1 m3 drewna innych materiałów (beton, bloki lub cegły) spowoduje powstanie istotnych oszczędności wynoszących średnio od 0,75 do 1t CO2 - średni dom magazynuje 12-30T CO2. Wykorzystanie drewna pomaga oszczędzić energię w ciągu okresu funkcjonowania budynku, ponieważ struktura komórkowa jaką się ów budynek charakteryzuje zapewnia niezwykłą izolację cieplną: 15 razy lepszą niż beton, 400 razy lepszą niż stal i 1770 razy lepszą niż aluminium. Płyta drewniana o grubości zaledwie 2,5 cm ma lepsza izolacyjność termiczną niż ściana z cegieł o grubości 11,4 cm. Ponieważ produkty z drewna magazynują węgiel pierwotne pobrany przez drzewa, węgiel pozostaje usunięty z atmosfery tak długo, jak długo produkty z drewna są wykorzystywane a nawet dłużej gdy są recyklingowe.

GEBCO prezentuje budownictwo drewniane, które jest częścią budownictwa przyszłości. Drewno nie narusza równowagi ekologicznej, jest naturalne dla bilansu CO2 i jest skutecznym izolatorem zapewniającym znakomite warunki mieszkalne. Jedną ze specyficznych zalet drewna jest jego zdolność do znacznego obniżenia wykorzystania energii. Konstrukcje drewniane maja wyższą wartość izolacji cieplnej niż metody budowania tradycyjnego, nawet przy mniejszej grubości ścian.

W GEBCO jesteśmy przekonani ze odpowiednie drewno jako materiał budowlany jest właściwym wyborem zarówno dla naszego zdrowia jak i ekosystemu. Budynki wykonane w technologii prefabrykowanej drewnianej zapewniają:

 • Poziom wilgotności poniżej 12% (giną owady, grzyby i drobnoustroje)
 • Naturalną wilgotność powietrza
 • Regulację temperatury powietrza
 •  Izolację cieplną
 • 15 razy większą niż beton
 • 120 razy większą niż pustak
 • 400 razy większą niż stal
 • 1770 razy większą niż aluminium
 • Wysoką izolacje dźwiękową 54dB
 • Zmniejszanie palności dzięki zastosowaniu nowoczesnych konstrukcji drewnianych, procesowi suszenia drewna budowlanego i zapobieganiu występowania ognisk pożaru. Drewno zachowuje się przewidywalnie podczas pożarów, pali się wolno i pozostaje stabilne. Dzięki czemu bardzo łatwo je zgasić i odrestaurować. 
 • Odporność na ciepło, mróz, korozję i zanieczyszczenia 
 • Mikroklimat wewnątrz budynku
 • Nie naruszanie równowagi ekologicznej
 • Indywidulane rozwiązania
 • Unikanie mostków cieplnych
 • Brak środków chemicznych w konstrukcji
 • Ściana w technologii drewnianej ma mniejszą grubość – zaledwie połowę ściany z cegły czy betonu  
         


Uwzględniając rosnące znaczenie metod wydajnego energetycznie budowania, budowanie przy użyciu materiałów drewnopochodnych będzie odgrywać coraz ważniejszą rolę w przyszłości. użytkowanie  drewna w produkcji prefabrykowanych domów drewnianych efektywnie wykorzystuje energię otrzymaną i pozyskaną z zewnątrz.

Nowe budynki coraz częściej będą musiały zapewnić równowagę, między wpływem na środowisko a długoterminową opłacalnością dla inwestora – Unia Europejska wymusza i będzie wymuszać takie zasady aby chronić nasz ekosystem i nas samych. Wraz z tą metodą proces podejmowania decyzji jest bardzo prosty – technologia prefabrykowanych budynków szkieletowych jest na chwile obecną tą najwłaściwszą i najbardziej przyszłościową. Kompleksowe prace budowlane wykonywane od lat przez firmę GEBCO na terenie całej Europy są wskaźnikiem obecnych trendów z jakimi spotykamy się na rynku europejskim a co za tym idzie mamy nadzieję  niebawem  również i w Polsce.

Dla nas decyzja o wyborze technologii wznoszenia własnego domu jest prosta… jednak to ostatecznie w Państwa gestii pozostaje decyzja w jakim otoczeniu i mikroklimacie będą Państwo spędzali lata swojego życia, ponieważ budując swój własny dom inwestujemy w PRZYSZŁOŚĆ !!!!