Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/gebco.pl/public_html/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 59
Gebco - Wykonawca nowoczesnych i pasywnych domów energooszczędnych - technologia

ZAPRASZAMY

DO NASZEGO NEWSLETTERA

informacje o nowościach trafiają bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową

TYLKO DLA ZAPISANYCH

  • specjalne rabaty i promocje
  • ekologiczne budownictwo
  • nowości z rynku budownictwa
  • porady specjalistów
  • informacje przydatne przy realizacji budowy

Technologia

W dzisiejszym świecie, gdy architekci i inżynierowie projektują modernistyczne i nowoczesne budynki zwracają uwagę na drewno, aby wyrazić piękno zakorzenione w naturze. Gdy poszukują nowoczesnych technologii wybierają prefabrykaty drewniane, które łączą w sobie piękno natury i platformę do integracji najnowszych systemów technologii takich jak kontrolowana wentylacja czy doskonała izolacja cieplna.  

Prefabrykowane domy drewniane zawitały w Polsce pod koniec lat 80’ – jest to relatywnie młoda technologia wznoszenia domów. Sentencja ‘prefabrykat’ jest kojarzona z płytami betonowymi stosowanymi przy produkcji blokowisk w latach 80’- 90’. Natomiast, prefabrykowany dom z drewna - dość często kojarzony jest z ‘Kanadyjczykami’, chodź obie technologie stosują drewno przy swojej produkcji, są one niejednorodne. Obecnie średni czas użytkowania domu drewnianego wynosi od 80 do 100 lat. W rzeczywistości drewniane domy mogą przetrwać setki lat, o czym świadczy wiele takich przykładów z okresu średniowiecza.

Wznoszenie domów w technologii prefabrykowanej drewnianej jest szeroko rozwinięte i postrzegane w krajach skandynawskich jak i u naszych wschodnich sąsiadów. W Polsce do tej pory, mianem solidnego domu tytułowano dom – murowany w sposób tradycyjny ‘pustak-cement-pustak’ i tak na okrągło. Trudno jest inwestorowi pozbyć się wyobrażeń przekazywanych z pokoleń na pokolenie o powstawaniu domu, który zgodnie z nimi musi być murowany i wzniesiony w rezultacie własnej ciężkiej pracy.


Prefabrykowane domy drewniane, to gotowe elementy domu, jego konstrukcja to - (ściany wewnętrze i zewnętrze) dach i stropy wykonane w technologii drewnianej PRZEKROJE BUDOWLI. Elementy prefabrykowane są produkowane przez wykwalifikowanych pracowników w naszej fabryce domów. Prosimy kliknąć TU aby zapoznać się z etapami produkcji. Później gotowe elementy, które zawierają już wycięcia na drzwi, okna czy instalację są transportowane na plac budowy. Sam dom w zależności od konstrukcji powstaje w około 14 dni. Już pierwszego dnia możemy zobaczyć pierwszoplanowe zarysy naszego domu. Prefabrykaty układane są za pomocą dźwigu. Etap docelowy to prace wykończeniowe.

Domy muszą być w stanie dostosować się do zmian w życiu swoich mieszkańców, a także do ogólnych zmian w życiu ludzi. Dzięki niewielkiemu ciężarowi i modularnej strukturze domów drewnianych - przebudowę strychu, dobudowanie kolejnego piętra, usunięcie ściany lub tylko modernizację można przeprowadzić prosto i praktycznie. Konstrukcje drewniane oferowane przez firmę GEBCO skracają czas pracy przy rozbudowie, można je dostarczyć nawet do miejsc o ograniczonym dostępie. Ciężkie prefabrykaty drewniane, są budowane zgodnie ze standardowymi metodami budowania i normami. Niemniej jednak, po zastosowaniu dodatkowej izolacji (która jest oferowana przez firmę GEBCO jako stand.) można całkiem w praktyczny sposób zbudować domy o konstrukcji drewnianej o niskim a nawet zerowym bilansie energetycznym. 

W technologii prefabrykowanej drewnianej, słowo „solidny” nabiera nowego – niespotykanego na rynku budownictwa w Polsce
znaczenia. Jest ono powiązane nie tylko z wytrzymałością ale wysoką jakością, precyzją i wysoką energooszczędnością. Elementy domu przygotowywane są w suchej i ciepłej hali fabrycznej, bez koligacji z warunkami atmosferycznymi. Precyzja w wykonaniu ścian i elementów jest kluczowa i reprezentuje pokaz możliwości firmy GEBCO. W GEBCO – czujemy potrzebę produkowania domów, które odzwierciedlają naszą wizję i pasję w kierunku wykonywania domów, które są wysoko energooszczędne. Ponieważ do każdego zamówienia podchodzimy indywidulanie i wykonujemy je ręcznie traktujemy to jako – nasze arcydzieło, z którego jesteśmy dumni.